V roku 2015 - 2017 sa Galenův nadační fond (ČR) a Detská organizácia Yeti (SR) rozhodli pre zorganizovanie sérii cezhraničného československého vzdelávania vodcov. Tento zámer bol finančne podporený grantom z programu Erasmus+. Vďaka tomu sme mohli pozvať veľmi skúsených lídrov staršej generácie - nositeľov vysokých stupňov Brezových lístkov - a súčasne zástupcov nastupujúcej mladej generácie z obou štátov. Pod vedením skúsených lektorov sme spoločne hľadali model fungovania mládežníckych organizácií, ktorý umožňuje primeraný podiel na vedení všetkým generáciám vodcov.

V rámci projektu sa účastníci stretli na štyroch víkendových stretnutiach:

  • Chrudim, 13. - 15. novembra 2015
  • Jihlava, 22. - 24. januára 2016
  • Jihlava, 11. - 13. novembra 2016
  • Šumperk, 20. - 22. januára 2017

 

Prvé stretnutie cezhraničnej spolupráce v rámci projektu Mezigenerační učení sa konal v meste Chrudim. Úvodné stretnutie viedla lektorka Olga Medlíková a určite sme nemohli začať ani lepšie.

Druhým stretnutím sme sa ocitli v Jihlave. Lektora sme nevymenili, takže sa nám opäť venovala Olga Medlíková a keďže sme už vedeli do čoho ideme, tešili sme sa o to viac. Stretnutie sa opäť vydarilo a tešíme sa na tretie.

Tretie stretnutie nás opäť zaviedlo do Jihlavy. Tentokrát bolo stretnutie zamerané do ďalšej časti medzigeneračného učenia a lektorom bol Jiří Edy Zajíc a venovali sme sa tradíciám z pohľadu generačnej výmeny a budovaniu vedenia organizácií.

Záverečné stretnutie bolo vyvrcholením projektu a bolo asi najnáročnejšie. Stretli sme sa v Šumperku a bolo nám super. Napriek tomu, že sme sa od rána do večera nezastavili, mali sme čas aj na krátku pauzu, ktorú sme vyplnili návštevou "Muzea silnic". Sobotný večer patril stolným hrám a spevu a gitarám.